eticaret

Pazaryeri Entegratörü Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bir pazaryeri entegratörü veya entegrasyon sağlayıcısı, birden çok e-ticaret pazaryeri ve tek bir satış platformu arasında 2 yönlü bir bağlantı görevi gören API tabanlı bir e-ticaret aracıdır. Başka bir deyişle, farklı e-ticaret süreçlerini birleştiren ve birden çok kaynaktan (veya platformdan) gelen verileri tek bir operasyon arayüzünde (panelde) birleştiren muhteşem bir araçtır.

Ürünlerinizi çevrimiçi satmak için bir e-ticaret pazaryeri entegrasyonu kullanıyor musunuz? Eğer kullanmıyorsanız sizi e-ticaretin tüm potansiyelini görmezden geldiğiniz konusunda uyarmalıyız! Çevrimiçi satış yaparken rekabette hayatta kalmak şanstan çok bir beceridir ve bu beceriyi elde etmek için elinizdeki imkanların en iyisini kullanmalısınız. Üstelik çevrimiçi satış yapmak ve bu satışları kontrol altında tutmak için en iyi araç bir e-ticaret pazaryeri entegratörüdür. Çevrimiçi satış yapmak, sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaratmakla ilgilidir. Pazaryerlerinde satış yapıyorsanız ve bir entegratör kullanmıyorsanız, olası gelir ve kârı kaybedebilirsiniz.

Pazaryeri Entegratörü Nedir?
Pazaryeri entegrasyonu, perakendecileri güvenli bir API bağlantısı aracılığıyla çeşitli pazaryerlerine bağlamak için çok kanallı bir yaklaşımdır. Entegratör, e-ticaret perakendecilerinin ürün kataloglarını pazaryeri ile gerçek zamanlı olarak senkronize etmeleri için pazar verilerine erişim sağlar.

Tek bir satıcı ile birden çok pazaryeri platformu arasında iki yönlü bir bağlantı kurmak, satıcının çeşitli ürün ve pazaryeri verilerine merkezi bir platformda bakmasına olanak tanır. Ek olarak, entegratör satıcının ürün listeleme, sipariş yönetimi, faturalama gibi kritik e-ticaret faaliyetlerini de yürütmesini sağlar.

Neden Pazaryeri Entegratörüne İhtiyacınız Var?
Online alışveriş, geçen yıl 4,28 trilyon dolarlık satışla dünya çapında en popüler etkinliklerden biri. Modern tüketiciler her gün çevrimiçi alışveriş yapıyor. Bu pazar değişiminin ön saflarında yer alan e-perakende araçları, dijital işletmelerin süreçlerini otomatikleştirmesine ve marka büyümesini artırmak için verimliliği hızlandırmasına yardımcı oluyor.

İşte e-ticaret işletmenizin bir pazaryeri entegratörüne ihtiyaç duymasının nedenlerinden sadece birkaçı.

Daha Çok Kişiye Ulaşın
Ürünlerinizi yalnızca tek bir yerde sergiliyorsanız, ürün potansiyelinizi tek bir platformla sınırlandırıyorsunuz. Pazaryeri entegrasyonu, perakendecilerin büyümek için yeni kanallardan yararlanmasına ve ürünlerine büyük kitleleri çekmesine olanak tanır.

Erişilebilirliği Artırın
Tüketicilerin %81’inin geçen yıl internette bir ürün veya hizmet aradığını biliyor muydunuz?

Üçüncü taraf platformlar aracılığıyla satış yaparken bile arama motorları, markanızı ve ürün görünürlüğünüzü artırarak gelir elde etmenize yardımcı olabilir. Dijital ayak izinizi genişletmek, ilgilenen alıcıların arama motorları aracılığıyla sizi bulmasını da kolaylaştırabilir. Pazaryeri entegratörleri, ürün açıklamalarını ve kategorilerini kullanarak ürünlerin belirli arama terimleri için sıralanmasını sağlar.

Zamandan ve Maliyetten Tasarruf Edin
Pazaryeri entegrasyonu, ürün siparişlerini listelemek ve işlemek için temel altyapıyı sağlayarak satış sürecini hızlandırmada çok önemli bir rol oynar. Satıcılar, bu manuel faaliyetleri otomatikleştirerek, diğer ticari faaliyetlere odaklanmak için zaman ve maliyeti azaltabilir. Webotion kullanıcıları tüm entegrasyonlar için tek bir fiyat öderler.

Çevrimiçi ürün aramalarının yüzde 60’ı pazaryerleriyle başlar. Şu anda bir çevrimiçi mağaza işletiyor musunuz? Cevabınız evet ise, çevrimiçi varlığınızı diğer pazar kanallarına genişletmek, erişiminizi genişletmek ve işinizi büyütmek için kusursuz bir yoldur.

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Ne Anlama Geliyor?
E-Ticaret ürünleri için pazaryeri entegrasyonu, ürün listeleme, siparişleri yönetme, stoksuz satış ve fatura yönetimi gibi öğeleri kapsayabilir. Ürün verilerini ve envanteri gerçek zamanlı olarak pazaryerlerine bağlamak, nerede olurlarsa olsunlar ürünlerinizle sorunsuz müşteri deneyimleri için çok önemlidir. Stokta olmayan bir pazarda bir ürün satın almaktan daha kötü bir şey yoktur.

E-Ticareti Tek Noktadan Yönetin
Çok kanallı e-ticaretin yeni yüzüyle tanışın. Webotion ile ürünlerinizi satış yaptığınız her kanalda kolayca listeleyin, sipariş ve kargo süreçlerinizi yönetin, otomatik e-fatura kesin ve stoklarınızı gerçek zamanlı yönetin. Pazaryerlerine ürün ekleme, varyant yönetimi, stok yönetimi ve e-fatura süreçlerinin sizi yavaşlatmasına izin vermiyoruz!

Webotion ile daha çok ürün satışı ve hızlı bir e-ticaret sürecine sahip olmak hiç zor değil! Webotion’ı kullanarak; yeni ürününüzü aynı anda tüm pazaryerlerine aktarabilirsiniz. Size angarya olarak gelen ürün ismi ve açıklaması ekleme, fotoğraf yükleme gibi işlemleri sadece bir kere yapmanız yeterli olacaktır.