E-Ticaret Sitemi Nasıl Büyütürüm?

Eticarette ne zaman kara geçeceğim? E-Ticarette büyüme taktikleri? E-Ticarette başarılı siteler ne yapıyor? Artık bunları sorma zamanı değil, harekete geçme zamanı.
Dijital reklamcılık, grafik tasarım hizmeti, yazılım yönetimi, stratejik planlama ve iş geliştirme danışmanlıkları ile e-ticarette adım adım yükselişe hazır olun.

Aktif E-Ticaret Projeleri İçin

Şuan e-ticaret sitesi olan ve daha çok büyümek isteyen, planlı ve programlı adımlarla markasını ileriye taşımak isteyen firmalara sunduğumuz danışmanlık 3 AŞAMADAN oluşmakta. 1. Aşama: Analiz ve Temel Güçlendirme, 2. Aşama: Öğrenme, 3. Aşama: Yükseliş. Bu üç aşamanın tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bu 3 aşamada verdiğimiz danışmanlıklar özet olarak şu şekildedir: Dijital Reklamların tamamının yönetimi (Google, Facebook, Instagram, Criteo, SEO ve daha fazlası), Yazılım Danışmanlığı (Feed, Pixel kontrolleri, Sunucu testleri, yazılımsal geliştirmelerin yönetimi, depo ve lojistik hızlandırıcı ürün seçimleri, site altyapı seçimi, muhasebe programı seçimi ve daha fazlası), Grafik Tasarım Üretimi (Banner’lar, logo, Slider’lar, kargo poşeti, kutusu, reklam görselleri, story videoları ve daha fazlası), Stratejik Planlama (Rakabet analizi, güçlü yönlerimizin tespiti, ROI planlaması, yıllık planlama, road map ve daha fazlası)

 • Site, blog, sosyal medya hesapları, reklam hesapları ve tüm dijital kanallarınızdan yetki alıyoruz.
 • Geçmişte yaptığınız reklam, SEO, yazılım ve operasyonel hamlelerinizi gözden geçiriyor ve analiz ediyoruz.
 • Doğru yaptığınız tüm işleri aynen devam ettiriyor, yanlışları rapor halinde size sunuyor ve iyileştirmeye başlıyoruz ve tüm dijital eksikleri %100 tamamlıyoruz.
 • Strateji danışmanlarımız ile sektörü, hedef kitlelerinizi, ürün ve kategori gücünüzü, rekabet gücünüzü inceliyor ve farklılaşacağınız noktaları not almaya başlıyoruz.
 • Grafik Tasarım uzmanlarımız logo, site tasarımı, banner’lar, slider’lar, sosyal medya görselleri, fotoğraf çekimi ve benzeri alanlarında analizlerini yapıyor, acil müdahale edilmesi gereken yerler için grafik tasarım çalışmaya başlıyor.
 • Bu süreçte devam eden veya etmek zorunda olan reklamlarınıza dokunmuyoruz, dilerseniz müdahale ediyoruz fakat birincil önceliğimiz bu dönemde reklamdan çok altyapımızı eksiksiz hale getiriyoruz. Çünkü; temel doğru olmazsa, yanlış para harcarsınız.

*Bu süreç sona erdiğinde yaklaşık 60 maddelik dijital entegrasyonlarınız dört dörtlük kurulmuş ve çalışır halde olacak. Doğru temeli atmış, veri kaynaklarımızı kurmuş ve binamızı inşa etmeye hazır halde olacağız.

 • Temelini attığımız tüm dijital performans kaynaklarını kullanmaya başlıyoruz. Google reklamları, Facebook reklamları, Instagram reklamları, Retargeting, Push Notification, Feed özelleştirme, Pixel data kontrolleri, SEO indexleri vb dijital silahlarımızı size ve hedef kitlenize uygun şekilde kullanmaya başlıyoruz.
 • Bu aşamada reklam giderleriniz ya eski yatırımızın kadar devam eder ya da birlikte mutabık kaldığımız düşük bir baremden başlar.
 • Bu süreç; Kitlelerin site içinde, instagram profilindeki hareketlerini gözlemlemek, tıklanma oranı, tıklama başı maliyet, sepet ortalaması, e-ticaret dönüşüm oranı gibi metrikleri bir çok farklı kitle üzerinde test etmemiz ve hala varsa eksikleri gidermemiz için yakın takip gerektiren bir süreç.
 • En iyi kitleyi, en iyi kategorimizi, en başarılı ürünlerimizi, en yüksek dönüşüm getiren reklam kaynaklarını test edip rapora dönüştürdüğümüz bu sürecin sonunda,
  Hangi kitle? Hangi ülke veya şehir? Hangi yaş aralığı? Hangi mecradan? Hangi saatlerde? Hangi görsel veya metinle? Kaçıncı seferde? Satın almaya dönüyor, hangileri dönmüyor görmüş olacağız.
 • Grafik Tasarım uzmanlarımız ile reklamlardan ve site içindeki müşteri hareketlerinden raporlarla markamızın görsel dünyası, renkleri, fontları gibi grafiksel kanunları belirlemiş oluyoruz. Bunun yanında, banner, reklam görselleri, Story’ler ve site içi tüm görsel çalışmaları eş zamanlı yapıyor ve uyguluyoruz.
 • Strateji uzmanlarımız ile dijital performans uzmanlarımızın omuz omuza çalıştığı ve her virgülü, noktayı analiz ederek ilerlediğimiz bir öğrenme süreci tamamlıyoruz.
 • Yazılım danışmanlarımız ile dijital reklam entegrasyonları, site hızı, sunucu, site, blog hızı ve işlevsellik performanslarını kontrol ediyor ve gerekli müdahaleleri yapıyoruz.

*Bu süreç sonra erdiğinde markanızı, kitlenizi, reklamla erişebileceğiniz potansiyeli, büyüme hızınızı, gelecek planlarınızı netleştirmiş ve Yıllık Planlama sürecine yani YÜKSELİŞ sürecine emin adımlarla ilerliyor olacağız.

 • Temelimiz sağlam, öğrenme sürecini de tamamladık. E-Ticaret Yıllık Planımızı da oluşturduk. Şimdi sırada sistemli ve adım adım büyümek var.
 • Dijital kanalları en derinine kadar kullandığımız, Google, Facebook, Instagram, Criteo, Re-Targeting, Push Notification, Sms, Mailing, Yandex gibi bizim için gerekli olan, müşterilerimizin ve potansiyel müşterilerimizin kullandığı tüm dijital reklam mecralarını aktif kullandığımız,
 • Hedef kitlelerimizi belirlediğimiz ve onlara özel stratejiler geliştirdiğimiz
 • Kampanya süreçlerini kontrol ettiğimiz ve yönettiğimiz
 • Grafik Tasarım yönetimi ile; reklam, site çizimi, kargo kutusu, kargo poşeti, logo ve tüm dijital içerik görsellerimizi ürettiğimiz ve uyguladığımız,
 • Dijital iletişim ve pazarlama stratejilerimizi sürekli geliştirdiğimiz
 • İnsan kaynakları danışmanlığı ile iç ekibinizin nicel ve nitel kalibrasyonuna yardım ettiğimiz,
 • Finansal danışmanlığımızla yatırım planlarımızı belirlediğimiz,
 • Depo ve lojistik süreçlerine aktif müdahale ettiğimiz ve hızlandırıp, maliyet düşürüp optimize ettiğimiz,

Kısacası A’dan Z’ye tüm E-Ticaret süreçlerini aktif yönettiğimiz, danışmanlık yaptığımız ve birlikte omuz omuza çalışarak yükselişe geçtiğimiz bir süreçtir YÜKSELİŞ süreci.